By Shahid Parvez - Praca własna, oparta o: India (orthographic projection).svg od Ssolbergj, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8515217

Afganistan: W trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,3 zginęło co najmniej 12 osób

Co najmniej 12 osób zginęło w poniedziałek w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,3 w północno-zachodniej części Afganistanu – podały miejscowe władze. Są też ranni.

Ofiary straciły życie, gdy zawaliły się ich domy w okręgu Qadis w prowincji Badghis – poinformował jej gubernator Mohammad Saleh.

Dodał, że wśród ofiar są kobiety i dzieci.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 30 km i 150 km na północny wschód od miasta Herat, gdzie mieszka 272 tys. ludzi. Amerykański Instytut Geofizyczny (USGS) podał najpierw, że jego magnituda wyniosła 5,6. Później skorygował ją do 5,3.

Afganistan jest często nawiedzany przez trzęsienia ziemi, w szczególności w masywie górskim Hindukusz, który znajduje się na styku płyt tektonicznych Eurazji i Indii. Trzęsienia te powodują duże straty w ludziach z powodu słabej konstrukcji domów budowanych w Afganistanie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl