Afganistan: dwie rakiety spadły w pobliżu sztabu NATO w Kabulu

Co najmniej dwie rakiety spadły w dzielnicy Kabulu, gdzie znajduje się główna siedziba misji NATO w Afganistanie i liczne przedstawicielstwa dyplomatyczne. Nie odnotowano żadnych strat. Ostrzał rakietowy miał miejsce o godz. 6 rano (tj. o godz. 2:30 w Polsce).

O ataku rakietowym poinformował Reuters. Wiadomość została następnie potwierdzona przez afgański resort obrony.

Agencja Reutera, powołując się na naocznych świadków, pisze, że w całej dzielnicy słychać wycie alarmów. Wcześniej dało się słyszeć kilka potężnych wybuchów.

W piątek w Afganistanie doszło do dwóch ataków, w których łącznie zginęło 71 osób. Państwo Islamskie przyznało się do jednego z nich, a mianowicie – do ataku na szyicki meczet Imama Zamana (Mahdiego) w dzielnicy Dasht-e-Barchi, położonej w zachodniej części Kabulu i zamieszkanej przez etniczną mniejszość Hazarów. W samobójczym zamachu w meczecie zginęło 39 osób. [czytaj więcej]

Drugi zamach miał miejsce w górskiej prowincji Ghor w centralnej części Afganistanu. Tam również zaatakowano meczet. Zginęły 32 osoby; 10 osób jest rannych – podał rzecznik policji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl