fot. flickr.com

Niemcy: Zatrzymano 10 podejrzanych o przygotowywanie zamachu

Niemiecka prokuratura poinformowała w piątek o zatrzymaniu 10 osób, które działając z pobudek dżihadystycznych przygotowywały zamach terrorystyczny z użyciem samochodu oraz broni palnej.

Podejrzani w wieku od 20 do 42 lat zostali zatrzymani podczas przeprowadzonej tego dnia rano akcji policyjnej w okolicach Frankfurtu.

Nie podano przynależności państwowej zatrzymanych, jednak według prokuratury we Frankfurcie głównymi podejrzanymi są 21-letni mężczyzna z Offenbach oraz dwaj 31-letni bracia z Wiesbaden, którzy są powiązani z lokalnymi grupami salafickimi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl