fot. PAP/EPA

Niemcy: uderzenie pioruna raniło 82 uczestników koncertu

82 osoby zostały ranne w piątek w wyniku uderzenia pioruna podczas wieczornego koncertu na festiwalu „Rock am Ring” w Nadrenii-Palatynacie na zachodzie Niemiec. 15 osób jest w stanie ciężkim, dwie z powodzeniem reanimowano – podała w sobotę policja.

Poprzednio informowano o 51 rannych.

Organizatorzy zdecydowali po południu o przerwaniu koncertów. Prawdopodobnie nie odbędzie się też ostatnia, niedzielna część festiwalu.

 „Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar” – powiedział minister spraw wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu Roger Lewentz.

Uczestników koncertu, który odbywał się na płycie lotniska Mendig, na zachód od Koblencji, zaskoczyła w piątek wieczorem gwałtowana burza. Muzyczna impreza, w której uczestniczy w tym roku 90 tys. fanów muzyki rockowej, została przerwana na półtorej godziny. Ulewa zniszczyła część namiotów, w których nocowali uczestnicy festiwalu. Teren zamienił się w grzęzawisko.

„Rock am Ring” należy do najbardziej popularnych festiwali w Niemczech. Organizowany jest od 1985 roku. W tegorocznym programie były m.in. występy Red Hot Chili Peppers i Black Sabbath. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu piorun ranił 33 osoby.

PAP/RIRM

drukuj