Niemcy: Policja nadzoruje ponad 400 domniemanych islamistów

Liczba islamistycznych bojowników powracających do Niemiec z Syrii i Iraku rośnie – poinformował w piątek szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Holger Muench. Obecnie ponad 400 podejrzanych osób jest objętych nadzorem niemieckich służb – dodał.

W rozmowie z telewizją publiczną ARD Muench powiedział, że liczba osób wyjeżdżających do Iraku i Syrii w celu przyłączenia się do organizacji dżihadystycznych takich jak Państwo Islamskie (IS) maleje, ale jednocześnie przybywa bojowników powracających z tych dwóch krajów do Niemiec.

Fala wyjazdów się stabilizuje. Tymczasem mamy ponad 400 osób, które stanowią zagrożenie i których należy pilnować – powiedział.

Muench ocenił, że wtorkowy samobójczy zamach we wtorek w Stambule, w którym zginęło 10 niemieckich turystów, nie oznacza, że wzrosło zagrożenie zbrojnym atakiem w Niemczech.

Ataku dokonał zamachowiec samobójca IS, który przedostał się do Turcji, podszywając się za syryjskiego uchodźcę – poinformowały władze w Ankarze, dodając, że nic nie wskazuje na to, by zamach był celowo wymierzony w obywateli Niemiec.

Niemcy i Turcja należą do dowodzonej przez Stany Zjednoczone koalicji wojskowej, która prowadzi naloty na IS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl