Niemcy chcą przyspieszyć planowanie reform w Unii Europejskiej

Niemcy chcą przyspieszyć planowanie reform w Unii Europejskiej. To reakcja Angeli Merkel na wtorkowe wystąpienie prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Parlamencie Europejskim.

Na konferencji prasowej w Berlinie kanclerz Niemiec przedstawiła plan reform.

– Odnosząc się do koniecznych reform w Unii Europejskiej, mówimy nie tylko o przyszłym rozwoju unii gospodarczej i walutowej, ale o sprawach takich, jak opracowanie wspólnych europejskich regulacji w kwestii azylu czy finansów na nadchodzące lata. Jeśli chodzi o odpowiedzi międzynarodowe, będziemy rozważać, w jaki sposób możemy reagować spójnie, a także jak możemy ułatwić dalszy rozwój wspólnej obrony, oprócz NATO. To są najważniejsze pytania, ale będziemy zwracać też uwagę, jak współpracować w dziedzinie nauki i jak poprawić bezpieczeństwo Europy – wyliczała szefowa niemieckiego rządu.

Angela Merkel zaznaczyła, że wszystkie zmiany wymagają jednakowego zaangażowania w ich realizację. Jednak europejskie finanse to jeden z głównych filarów, który wymaga modyfikacji.

– Chcemy mieć silną i opartą na wartościach Europę. W kontekście strefy euro mocno koncentrujemy się na budowaniu Europejskiej Unii Bankowej. Finansowanie w strefie euro budżetu europejskiego ma znaczenie. Chcemy być konkurencyjni, bo zdajemy sobie z tego sprawę, że jesteśmy otoczeni przez silnych ekonomicznie i globalnych graczy – wskazywała Angela Merkel.

Kluczowe będą rozmowy z Francją, która zaproponowała swój plan reform m.in. wprowadzenie europejskiego zasiłku dla bezrobotnych.

Niemieccy ministrowie podchodzą do tych pomysłów z dystansem. Jednak Angela Merkel nie ma obaw, że do końca czerwca, do kolejnego spotkania z Macronem, uda się wypracować wspólne rozwiązania dla Europy. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl