PAP/EPA

Niemcy: 14 uczniów wśród rannych w Berlinie, gdzie kierowca wjechał w grupę osób. Nauczycielka nie żyje

29-letni Gor H., który w środę rano na pełnej prędkości wjechał w pieszych na chodniku w pobliżu Breitscheidplatz w Berlinie, uderzył w grupę 24 uczniów. 14 z nich zostało rannych, a ich nauczycielka zmarła w wyniku ciężkich obrażeń. Sześć osób ma obrażenia zagrażające życiu, a trzy są ciężko ranne – napisał „Bild”.

O tym, że rannych zostało 14 uczniów z Hesji, a nauczycielka straciła życie, poinformowała na Twitterze berlińska policja.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca to Gor H., 29-letni mężczyzna ormiańskiego pochodzenia. Jest on przesłuchiwany po zatrzymaniu na miejscu zdarzenia. Z ustaleń „Bilda” wynika, że mieszkający w Berlinie Gor H. był już wcześniej znany niemieckiej policji z powodu przestępstw przeciwko mieniu.

Według informacji tabloidu w pojeździe znaleziono „dokumenty dotyczące Turcji”.

„Bild” cytował śledczego, który podkreślił, że nie może być mowy o nieszczęśliwym wypadku.

„To w żadnym razie nie był wypadek, (to był) szaleniec zabijający z zimną krwią” – powiedział śledczy.

Rząd Niemiec jest „bardzo zaniepokojony i wstrząśnięty” – przekazała zastępca rzecznika rządu, Christiane Hoffmann. Minister spraw wewnętrznych, Nancy Faeser, podkreśliła, że „przede wszystkim mamy nadzieję, że ciężko ranni i ranni powrócą do zdrowia”.

Burmistrz Berlina, Franziska Giffey, wyraziła „głęboki smutek z powodu tego strasznego wydarzenia”. Podziękowała służbom ratowniczym za ich pracę na miejscu zdarzenia i złożyła wyrazy współczucia ofiarom i ich rodzinom. Podkreśliła, że „ważne jest, aby wyjaśnić, co i jak się stało”.

Także na Breitscheidplatz, w grudniu 2016 r. doszło do zamachu terrorystycznego. Islamski zamachowiec wjechał ciężarówką w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym przy Gedaechtniskirche. Zginęło 12 osób, a ponad 70 zostało rannych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl