fot. PAP/EPA

Niemcy: 129 nowych zgonów z powodu koronawirusa

129 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Niemczech z powodu Covid-19 – poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To dzienny spadek o 42 przypadki śmiertelne.

Dobowa liczba zgonów zmalała drugi dzień z rzędu. W sumie w Niemczech na Covid-19 zmarły do tej pory 2 673 osoby.

Nowych przypadków infekcji stwierdzono 2 821, to o 1 312 mniej niż dzień wcześniej. Również ta liczba maleje na terenie RFN drugi dzień z rzędu. Łączna liczba osób zainfekowanych koronawirusem sięgnęła w Niemczech 120 479 osób.

W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 2 700 osób zakażonych koronawirusem – poinformował RKI. Łącznie wyzdrowiało 60 200 osób, blisko 50 proc. wszystkich przypadków potwierdzonych w Niemczech.

Bawaria pozostaje niemieckim landem najbardziej dotkniętym pandemią. Odnotowano tam 32 282 infekcji i 786 zgonów. Ponad 24 tys. zakażeń odnotowano w Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl