Ks. bp J. Szamocki: Jezus przez zmartwychwstanie chce budzić wielką radość

Pan Jezus przez swoje zmartwychwstanie chce dzisiaj obudzić we wszystkich wielką radość, choć może nam o tę radość trudno z powodu dramatu pandemii – powiedział w niedzielę podczas rezurekcji biskup pomocniczy diecezji toruńskiej ks. bp Józef Szamocki.

Ks. bp Józef Szamocki przewodniczył uroczystej Mszy św. w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, transmitowanej w Radiu Maryja.

Ksiądz biskup w homilii podkreślił, że tegoroczna Wielkanoc to może jedne najsmutniejszych świąt, które przeżywamy w życiu, ale ważną jest rzeczą żeby nie poddać się i smutek rozproszyć modlitwą. Zachęcał wiernych, że gdyby nawet sami zasiedli do wielkanocnego śniadania i myśleli z bólem, że nie mogą bliskim złożyć życzeń, by mieli wielkie pragnienie jeszcze bardziej bycia ze sobą, wybaczenia sobie niedoskonałości i grzechów, tak jak to czynił Jezus.

„Pan Jezus przez swoje zmartwychwstanie chce dzisiaj obudzić we wszystkich wielką radość, choć może nam o tę radość trudno z powodu dramatu pandemii. Trzeba jednak wznieść się oczyma wiary ponad to co na zewnątrz, przygnębienia, te mgły, te ciemności, stworzyć klimat radości. (..) Niech smutek rozproszy nasza modlitwa” – mówił ksiądz biskup.

„Przeżywamy teraz rezurekcje w łączności z całą Rodziną Radia Maryja, a śniadanie wielkanocne, do którego zasiądziemy czy wspólnie z większą rodziną, czy samotnie, niech przemieni się w rozmowy niedokończone. Niech te rozmowy będą okazją do wyjaśnienia, źródłem wielkanocnej radości” – mówił ks. bp Józef Szamocki, nawiązując do audycji „Rozmowy niedokończone” z gośćmi w studiu i z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Ksiądz biskup podkreślił, że dzisiaj szczególnie potrzebujemy umocnienia radością.

„Powiedźcie sobie, że radość i pokój udzielały się wszystkim, z którymi spotkał się Jezus. On chciał tej radości. Nie wspominał o doznanych przykrościach. Nie czynił wyrzutów. Nie miał żalu i pretensji do nikogo” – przekonywał.

Ks. bp Józef Szamocki życzył wiernym, aby po uroczystej mszy odkryli w swoim domu, oczyma wiary, że tajemnicą naszego serca jest Zmartwychwstały.

„Świat jak nigdy potrzebuje naszej wiary, co przywraca nadzieję zgubionemu w grzechowi człowiekowi, który już nie wie jak bardzo pogrąża się w beznadziei” – dodał.

PAP

drukuj