W niedzielę zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami na zachodzie

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominują niże.

Polska jest w zasięgu zatoki rozległego niżu znad Morza Norweskiego, ponadto nad Sudetami utworzy się wtórny ośrodek niżowy, który przemieszczać się będzie nad Mazury. Znajdujemy się w strefie falującego frontu atmosferycznego, nad południowo-wschodnią część kraju nadal napływa ciepła masa powietrza polarnego morskiego, za frontem, nad północny zachód chłodniejsza, polarna morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W niedzielę zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie i południu opady deszczu, na krańcach południowo wschodnich okresami o natężeniu umiarkowanym. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, w górach powyżej 800 m n.p.m. opady śniegu. Prognozowana suma opadów na południowym wschodzie do 15 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 8 cm, a w Tatrach o 10 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 4 st.C do 6 st.C, chłodniej w rejonach podgórskich 2 st.C, 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru na wybrzeżu do 55 km/h, w górach porywy do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl