Syria: rosyjskie bombowce Tu-22M3 zaatakowały cele IS

Sześć rosyjskich bombowców Tu-22M3 (oznaczenie zachodnie Backfire) dokonało ataku na cele tzw. Państwa Islamskiego (IS) na północnym wschodzie Syrii – poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony.

„25 listopada sześć bombowców dalekiego zasięgu Tu-22M3 dokonało ataku na obiekty terrorystów z Państwa Islamskiego w północno-wschodniej części Syrii” – oświadczył resort.

Rosyjskie media podają, że samoloty, które wystartowały z terytorium Rosji, zbombardowały bazy i sprzęt terrorystów w rejonie osiedla el-Iszara. Według rosyjskiego ministerstwa obrony wszystkie wyznaczone cele zostały zniszczone.

Atakujące bombowce ubezpieczały myśliwce wielozadaniowe Su-30SM i Su-35S, stacjonujące w bazie Hmejmim w prowincji Latakia na zachodzie Syrii.

Rosja od września 2015 roku wspomaga z powietrza operacje syryjskich sił rządowych przeciwko IS oraz innym rebeliantom walczącym z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. Na ogół jednak wykorzystuje do tego bazy w Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl