fot. Tomasz Strąg

Niedziela pogodna i bez opadów w całej Polsce

Niedziela w całym kraju zapowiada się pogodnie i bez opadów. Jak powiedział Szymon Ogórek z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 15 do 27 stopni Celsjusza.

Jak przekazał Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu. Niemal w całym kraju będzie pogodnie i ciepło.

„W niedzielę rano, w okolicach wschodu słońca, zwłaszcza na północy Polski, możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Po tym krótkotrwałym zjawisku temperatura zacznie szybko rosnąć. Nieco więcej chmur może pojawić się na krańcach południowo-wschodnich. Tam też możliwy są słabe, lokalne, przelotne opady deszczu” – powiedział Szymon Ogórek.

Temperatura maksymalna wyniesie 15 stopni Celsjusza w Helu, około 20 stopni w pasie Wybrzeża, 23 w centrum, do 27 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie przeważnie słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl