fot. naszapolska

Nie żyje Maria Adamus

W wieku 84 lat zmarła Maria Adamus – założycielka, wydawca i redaktor naczelna tygodnika „Nasza Polska”. Odeszła nagle, podczas wczorajszej prezentacji swojej najnowszej książki w Domu Dziennikarza w Warszawie.

Dr Hanna Karp, medioznawca mówi, że Maria Adamus była nestorką polskiego niezależnego dziennikarstwa.

– Pani Maria Adamus była uhonorowana nagrodą Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy tzw. „Złotą Stalówką” za wierność Bogu i Ojczyźnie. Do ostatniej chwili pani Maria prowadziła bardzo aktywne życie. Pomimo że tygodnik „Nasza Polska” już się nie ukazywał, to jak widzimy wydała książkę, prowadziła spotkania. Możemy powiedzieć, że do ostatniej chwili była na posterunku. Tygodnik „Nasza Polska” miał na celu przede wszystkim kultywowanie pamięci m.in o Żołnierzach Wyklętych. Był to tygodnik polityczno-społeczno-historyczny. Tam pisali wspaniali redaktorzy i publicyści – powiedziała Hanna Karp.

Maria Adamus była córką Władysława Jedlińskiego, jednego z przywódców zrzeszenia Wolności i Niezawisłości, skazanego na śmierć przez komunistów. Tygodnik „Nasza Polska” został założony przez Marię Adamus w 1995 r. Było to pismo patriotów polskich i obrońców polskości oraz naszych najlepszych tradycji historycznych.

RIRM

drukuj