fot. todosalteatro.com

Nie będzie postępowania ws. „Golgoty Picnic”

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu odmówiła wszczęcia dochodzenia ws.  bluźnierczego pseudo-spektaklu Golgota Picnic. Decyzja prokuratury jest nieprawomocna. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą odwołał się od tej decyzji.

Według komitetu prokuratura odmawiając wszczęcia postępowania podjęła błędną decyzję. Nie zainicjowała żadnych działań, szczególnie, że podczas widowiska, doszło do wielokrotnego znieważenia Chrystusa.

– Prokuratura stwierdziła, że tak naprawdę nic się nie stało. W Wałbrzychu, podczas odczytywania spektaklu „Golgota Picnic”, podczas której wielokrotnie znieważono Chrystusa słowami bardzo obraźliwymi, które trudno powtórzyć. Mało tego, prokuratura stwierdziła, że to wszystko, co było w Wałbrzychu to tylko sztuka i artyzm. Uważam , że decyzja prokuratury w Wałbrzychu jest skandaliczna i dlatego wczoraj odwołaliśmy się od tej decyzji do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu. Mam takie wrażenie, że mieszkam w kraju katolickim, ale sędziowie czy prokuratorzy nie są katolikami. Gdyby odbywało się to w innym kraju, to sprawa wyglądałaby całkiem inaczej; ale nie ma co się poddawać – mówił Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami.

Pseudo-sztuka  obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z męki i śmierci Jezusa Chrystusa, sprzeciwiało się jej wiele środowisk patriotycznych i katolickich.

RIRM

drukuj