By ubahnverleih - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51680952

Nie będzie podwyżki cen biletów PKP Intercity w nowym roku

Spółka PKP Intercity poinformowała, że nie planuje podwyżki cen biletów w przyszłym roku. Firma może utrzymać obecne ceny za przejazdy pociągami przede wszystkim dzięki zwiększonej dotacji z budżetu państwa.

Przewoźnik dostaje ją za utrzymywanie nierentownych połączeń, które są jednak ważne dla lokalnych społeczności – mówił wiceprezes PKP Intercity, Tomasz Gontarz.

Dostaliśmy bardzo duże dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa i świadczymy usługę publiczną. 90 proc. naszych pociągów to są pociągi dofinansowane z budżetu państwa i mamy inne realia gospodarcze niż w 2019 roku i w 2020 roku, kiedy ta umowa była tworzona – dodał.

Obecny poziom cen biletów kolejowych ma zostać zachowany mimo wzrostu kosztów funkcjonowania PKP Intercity. Ten – jak wskazał Tomasz Gontarz – wynika m.in. z konieczności ponoszenia większych opłat za energię elektryczną, a także ze wzrostu pensji minimalnej, kosztów remontów i inwestycji.  Spółka PKP Intercity już na początku br. chciała podnieść ceny biletów, jednak ostatecznie wycofała się z tej decyzji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl