NBP wydało srebrną monetę z portretem aktorki Gabrieli Zapolskiej

Od 14 października będzie można kupić nową srebrną monetę kolekcjonerską o nominale 20 zł z portretem aktorki Gabrieli Zapolskiej, kolejną monetę z serii „Wielkie aktorki” – podał w środę Narodowy Bank Polski.

NBP poinformował, że na rewersie monety umieszczono stylizowany portret Gabrieli Zapolskiej, a na awersie – kontur sali widowiskowej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Bank centralny dodał, że srebrna moneta o nominale 20 zł zostanie wyemitowana w nakładzie do 10 tys. sztuk i będzie można ją nabyć w cenie 270 zł brutto w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym NBP Kolekcjoner.

„Uroczysta prezentacja monety odbędzie się w dniu jej emisji w Krakowie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Artyści krakowskiej sceny przeniosą nas do królewskiego miasta sprzed 120 lat. Zaprezentują ówczesne piosenki, teksty Karola Estreichera i wreszcie słowa pisane przez samą Zapolską” – czytamy w komunikacie.

NBP poinformował, że kolejna emisja jest zaplanowana na 21 października – tego dnia bank wprowadzi do obiegu srebrną monetę o nominale 10 zł „30-lecie pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych”.

PAP

drukuj