NATO: Szef polskiego MSZ spotkał się z sekretarzem stanu USA

Szef MSZ Jacek Czaputowicz spotkał się w piątek w kwaterze głównej NATO w Brukseli z sekretarzem stanu USA Mike’iem Pompeo. Szefowie dyplomacji Polski i Stanów Zjednoczonych odbyli krótką, kurtuazyjną rozmowę zapoznawczą.

Pompeo, do tej pory dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), został zaprzysiężony na sekretarza stanu w czwartek. Wizyta w belgijskiej stolicy jest jego pierwszą podróżą dyplomatyczną. Wraz z Jackiem Czaputowiczem, a także szefami dyplomacji pozostałych państw sojuszniczych, bierze udział w spotkaniu ministerialnym NATO.

W porannym krótkim spotkaniu poza ministrem Czaputowiczem i Pompeo wziął też udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Podczas posiedzenia ministrowie spraw zagranicznych państw sojuszniczych będą rozmawiać m.in. o stanie i przyszłości stosunków z Rosją.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl