„Nasz Dziennik”: Trzeźwe samorządy

Coraz więcej samorządów, po interwencji mieszkańców, zakazuje sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych – czytamy w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika”.

Dziennik podaje, że podwarszawska Zielonka czy Puławy to przykład miast, w których radni w ciągu ostatnich dni zdecydowali o zakazie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pozostawiająca samorządom decyzję o możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach 22.00 – 6.00 zaczęła obowiązywać w połowie marca.

Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ocenia, że wprowadzane coraz śmielej przez gminy ograniczenia w nocnej sprzedaży alkoholu są istotne nie tylko dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, lecz również dla zredukowania szkód dla człowieka wynikających ze spożycia alkoholu.

„Toczą się w tej chwili prace nad ograniczeniem czasu emisji reklam, ale tylko w telewizji i radiu. To za mało, bo mamy jeszcze choćby media społecznościowe. Powinny zniknąć reklamy na wszystkich nośnikach. Kolejny element to kwestia cen, jak zrobiła to choćby Szkocja wprowadzając minimalne ceny za standardową porcję alkoholu. Po prostu piwo o zawartości alkoholu 2 proc. powinno być 3 razy tańsze od piwa o zawartości alkoholu 6 proc.” – zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dyrektor Krzysztof Brzózka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl