fot. https://twitter.com/NASK_pl

NASK informuje o kampanii wyłudzającej dane dostępowe do poczty elektronicznej Onet

NASK poinformowała o kampanii wyłudzającej dane dostępowe do poczty elektronicznej Onet, w ramach której przestępcy wysyłają fałszywe wiadomości o rzekomym podejrzanym logowaniu.

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował w środę, że otrzymał zgłoszenia dotyczące podejrzanych wiadomości, których celem było wyłudzenie danych uwierzytelniających do skrzynki poczty elektronicznej Onet.

„W treści zawarto informację, że na koncie mailowym odbiorcy rzekomo odnotowano podejrzane logowanie, dlatego – aby zweryfikować, czy było to realne zagrożenie – użytkownik poproszony jest o kliknięcie w podany w wiadomości link” – przekazała NASK.

Dodano, że w rzeczywistości odbiorca wiadomości odsyłany jest na stronę internetową, której głównym zadaniem jest kradzież wrażliwych informacji: loginu i hasła do poczty elektronicznej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl