fot. freepik.com

Exatel i NASK przygotowały narzędzia chroniące portale informacyjne przed atakami hakerów

Exatel i NASK opracowały rozwiązanie mające chronić portale informacyjne przed atakami hakerskimi. O przygotowaniu usługi dedykowanej tym podmiotom poinformował wiceminister cyfryzacji, Paweł Lewandowski.

Działania Exatel i NASK to odpowiedź na majowy zmasowany cyberatak na dziesięć serwisów informacyjnych i jedną porównywarkę cenową. Wiceminister Paweł Lewandowski przekazał, że atak udało się udaremnić. Potem poproszono dwie państwowe spółki o przygotowanie usługi specjalnie dla takich podmiotów, czyli np. wydawców serwisów informacyjnych.

– Serwis powstał w ciągu 5 godzin. Będzie on dostarczał możliwość ochrony przed atakami, dzięki temu, że posiada bardzo nowoczesną tamę przygotowaną przez Exatel i dużą szerokość łącza, która umożliwia szybką reakcję i filtrowanie ataków skierowanych na dane podmioty – wyjaśnił wiceminister Paweł Lewandowski.

Wiceszef resortu cyfryzacji dodał, że ten instrument jest przeznaczony dla wszystkich chętnych. Może być udostępniony komercyjnie, ale także do podmiotów publicznych, jeśli wyrażą chęć posiadania swoich serwisów na serwerach NASK.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl