fot. narodowymarszzycia.pl

Narodowy Marsz Życia pod nazwą „Niech Żyje Polska!” przejdzie ulicami Warszawy już 14 kwietnia

Chcemy zamanifestować na rzecz ochrony życia, rodziny, ale też wolności i niepodległości – zapowiadają organizatorzy Narodowego Marszu Życia. Marsz pod nazwą „Niech Żyje Polska!” przejdzie ulicami Warszawy już 14 kwietnia. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ kilka dni wcześniej koalicja władzy będzie procedować przepisy umożliwiające zabijanie nienarodzonych dzieci.

Od 10 kwietnia Sejm zacznie prace nad projektami ustaw zawężającymi prawną ochronę życia. Projekty Lewicy i Koalicji Obywatelskiej chcą wprowadzić tzw. aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży.

– Na stole leżą dobre projekty Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Na stole leży nowy kompromis – projekt o dekryminalizacji aborcji – wskazuje Katarzyna Kotula, minister ds. równości z Lewicy.

Na zabijanie dzieci poczętych nie godzi się wielu Polaków. Ulicami Warszawy 14 kwietnia przejdzie Narodowy Marsz Życia. Rzecznik Marszu, Lidia Sankowska-Grabczuk, przyznaje, że to najwyższy czas, żeby Polacy stanęli w obronie życia poczętego.

– W tym Marszu chcemy afirmować wartości rodzinne, wartości dotyczące prawa do życia dla każdego człowieka od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci – zaznacza Lidia Sankowska-Grabczuk.

Prawo do życia od chwili poczęcia to naturalne prawo człowieka zapisane w Konstytucji RP. Zostało ono potwierdzone wyrokami Trybunału Konstytucyjnego z 1997 i 2020 roku, a obecna władza chce ten stan rzeczy zburzyć – podkreśla prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w Krakowie,  Wojciech Zięba.

– Art. 38 Konstytucji RP mówi, że Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od chwili poczęcia. Tego nie da się inaczej interpretować. Dziecko przed narodzeniem jest człowiekiem i powinno być chronione tak, jak każdy inny żyjący już człowiek – wyjaśnia Wojciech Zięba.

Marsz będzie okazją też do świętowania Narodowego Dnia Życia. W tym roku honorowy patronat nad Narodowym Marszem Życia objął Episkopat Polski – mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Tadeusz Wojda.

– Każda tego typu inicjatywa, która jest w obronie życia, jest inicjatywą, która powinna wpisywać się w nasze życie chrześcijańskie. (…) To nasze życie chrześcijańskie jest oparte na miłości – mówi ks. abp Tadeusz Wojda.

Lewica w ostatnich latach próbowała narzucić społeczeństwu swój proaborcyjny przekaz. Tymczasem w Polsce osób stojących po stronie cywilizacji życia jest więcej, dlatego każda parafia, każda wspólnota powinna być reprezentowana na tym Marszu – zachęca do wzięcia udziału redaktor „Naszego Dziennika”, Sławomir Jagodziński.

– Jeden, przynajmniej jeden, autokar z każdej parafii, miejscowości, z każdego miasta. Tak powinni zachować się katolicy wobec tego ogromnego ataku na życie – mówi Sławomir Jagodziński.

Manifestacja w obronie życia rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 12:30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Narodowy Marsz Życia przejdzie Krakowskim Przedmieściem i zakończy się na placu Trzech Krzyży.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl