Napłynie chłodne powietrze

Europa południowo-zachodnia i częściowo zachodnia będzie pod wpływem wyżów, nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę będą kształtowały aktywne niże z ośrodkami nad północno-wschodnią Europą i Skandynawią oraz związane z nimi fronty atmosferyczne.

Polska znajdzie się w zatoce niżowej związanej z ośrodkiem przemieszczającym się znad Szwecji w kierunku Estonii, w strefie przemieszczających się z północy na południe chłodnych frontów atmosferycznych.

Napłynie chłodna i wilgotna masa polarnomorska, nad północne rejony kraju zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 982 hPa, początkowo spadnie, później będzie rosło.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, w centrum, na północy i północnym wschodzie deszcz ze śniegiem, wysoko w górach śnieg.

Temp. maks. od 4 st. na północy i północnym wschodzie, 7 st. na krańcach zachodnich, do 9 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, na Wybrzeżu silny, na południu w porywach do 60 km/h, na północy do 90 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, nad samym morzem do 110 km/h, północno-zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl