fot. pixabay.com

Najwięcej milionerów na świecie jest w Nowym Jorku – 340 tysięcy

W Nowym Jorku jest największe na świecie skupisko milionerów. Z 340 tys. amerykańskie miasto wyprzedza Tokio (290 tys. 300) oraz rejon Zatoki San Francisco (285 tysięcy).

Z raportu firmy doradczej Henley&Partners, specjalizującej się w migracji inwestycyjnej, wynika też, że Londyn spadł w tym roku na czwarte miejsce (258 tys. milionerów). W pierwszej piątce mieści się Singapur, gdzie jest 240 100 milionerów. Pierwszą dziesiątkę najbogatszych miast uzupełniają Los Angeles, Hong Kong, Pekin, Szanghaj i Sydney.

Według New World Wealth w ciągu ostatniej dekady tradycyjne magnesy bogactwa, jak Monako i Dubaj, doświadczyły szczególnie silnego wzrostu liczby milionerów. W Monako notuje się największą koncentrację bogactwa na jednego mieszkańca, ze średnią 10 mln dolarów.

„Dubaj jest kolejnym uznanym międzynarodowym centrum bogactwa, a jego niskie stawki podatkowe sprawiają, że przyciąga milionerów z całego świata. Około 3 500 z nich przeniosło się tam tylko w 2022 roku” – stwierdza raport Henley&Partners.

Warto podkreślić, że Stany Zjednoczone i Chiny zdominowały listę najszybciej rozwijających się w ciągu ostatniej dekady miast pod względem liczby milionerów. Listę otwiera chińskie Hangzhou. W latach 2012-2022 wzrost ich liczby sięgał tam 105 procent.

Z kolei rejon Zatoki San Francisco stał się domem dla największej na naszym globie liczby miliarderów, gdyż jest ich tam 63. Za nim plasuje się Nowy Jork – 58, Pekin – 43 oraz Dubaj, w którym mieszka 15 miliarderów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl