fot. https://ipn.gov.pl

Nagroda „Semper Fidelis”. IPN zachęca do zgłaszania kandydatów

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do zgłaszania kandydatów do VI edycji nagrody „Semper Fidelis”. Wyróżnienia są przyznawane za prowadzenie działalności na rzecz upamiętniania dziedzictwa Kresów Wschodnich.

Kandydatów do nagrody „Semper Fidelis” mogą zgłaszać instytucje, organizacje pozarządowe i indywidualne osoby. Później laureatów wyłoni Kapituła, której przewodniczącym jest prezes IPN, dr Karol Nawrocki.

Wyróżnienie mogą otrzymać organizacje i osoby, które popularyzują historię Kresów w kraju i działają na rzecz Polaków mieszkających na Wschodzie. Co roku Kapituła może przyznać do pięciu nagród, w tym jedną pośmiertną.

Dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, Adam Siwek, wskazuje, że uhonorowanie zasłużonych działaczy jest obowiązkiem i wyrazem wdzięczności za ich trud i wierność ideałom Rzeczypospolitej.

Dbają o pamięć o polskim dziedzictwie na Kresach, dbają o materialne ślady polskiej kultury, historii, która na Kresach pozostała. Nagroda kierowana jest do wszystkich, którzy taką działalnością się parają (…). Bardzo wiele osób poświęca swój czas, swoją energię, niejednokrotnie środki finansowe na rzecz tego, aby to polskie dziedzictwo chronić – powiedział Adam Siwek.

Kandydatów można zgłaszać do 24 lipca wysyłając wniosek za pomocą formularza elektronicznego na stronie internetowej ipn.gov.pl [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl