fot. Monika Bilska

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Przy okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja wierni podejmują nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. To odpowiedź na profanacje i bluźnierstwa, do jakich dochodziło w Polsce w ostatnich miesiącach.

Aktywiści LGBT wielokrotnie sprofanowali wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Kościół stał się celem licznych ataków. To wszystko zmusza wiernych do reakcji. Rodzina Radia Maryja inicjuje nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia za bluźnierstwa.

„Pragnienie przebłagania Matki Najświętszej w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca to wynik wewnętrznego przynaglenia, które powodują ataki wymierzone w Przenajświętszą Matkę” – podkreśla o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Duchowy trud, jaki podejmują wierni, wpisuje się w 28. rocznicę powstania Radia Maryja. Modlitwa jest darem, jaki towarzyszy kolejnemu, wspólnemu świętowaniu.

„To, że razem z Radiem Maryja już 28 lat przychodzimy do Matki Bożej, jest prawdziwym cudem. Radio jest darem Matki Bożej” – akcentuje o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Uroczystości rocznicowe powstania Radia Maryja odbywać się będą w Toruniu 7 grudnia [zobacz więcej].

TV Trwam News

drukuj