fot. Monika Tomaszek

Na Jasnej Górze zakończyła się XXIV Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja

Już po raz 24. młodzi słuchacze Radia Maryja pielgrzymowali na Jasną Górę. W tym roku modlitewne spotkanie odbyło się pod hasłem” „Jestem w Kościele”.

Pielgrzymka rozpoczęła się od koncertów muzycznych. Wystąpili m.in. Wyrwani z Niewoli i Exodus 15. Młodzi słuchacze toruńskiej rozgłośni wysłuchali także świadectw.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia. Podprzeor Jasnej Góry, o. Marcin Ciechanowski, witając pielgrzymów przypomniał, że przybyli oni do tronu Matki Bożej w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

– Duch Święty przychodzi do ciebie, żeby poruszyć twoje serce. Każdemu z was życzę poruszenia serca i doświadczenia Boga, który jest Bogiem żywym i prawdziwym – powiedział o. Marcin Ciechanowski.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński. Biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej w homilii podkreślił, że piękno pielgrzymki i Eucharystii polega na tym, że jesteśmy razem i potrafimy być ze sobą, modlić się oraz dzielić wiarą.

Towarzyszą nam trzy słowa: wspólnota, modlitwa i świadectwo – podkreślił duchowny.

– Kościół to wspólnota dzieci Bożych. W tym Kościele jesteś jako młody człowiek nie po to, by być, ale by go zmieniać świadectwem swojego życia i pamiętać, że w tym Kościele zawsze jest miejsce dla ciebie i dla tych, których jeszcze nie ma – wskazał ks. bp Jacek Kiciński.

Na zakończenie Eucharystii wikariusz prowincjała warszawskiej prowincji redemptorystów, o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, skierował do pielgrzymów słowa podziękowań.

– Dziękuję za to, że przybywacie do tego miejsca, ciągle przyciągając innych ludzi i ucząc tego, czego sami doświadczyliście – że jesteśmy wyjątkowi dzięki Panu Bogu, dzięki łasce Ducha Świętego – akcentował o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR.

Telefonicznie z młodymi słuchaczami Radia Maryja połączył się także dyrektor rozgłośni, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Gratuluję wam, że przychodzicie do Matki Najświętszej. Gratuluję wyboru i życzę wam, żebyście wybrali Chrystusa. Jezus da wam siłę. Przed wami życie, różne zadania. Jednym z nich jest to, żeby zanieść wiarę – zwrócił uwagę o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Z kolei o. Wacław Zyskowski CSsR z Radia Maryja zaprosił uczestników pielgrzymki na letnie warsztaty medialne z cyklu „Nowe widnokręgi. Życie to coś więcej”. Odbędą się one w dniach 23-28 sierpnia w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. https://wsksim.edu.pl/

– Jeżeli wiecie, że życie to coś więcej, to wiecie też, że Radio Maryja i TV Trwam są dla was – powiedział o. Wacław Zyskowski CSsR.

Po Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo nazwane Drogą z Janem Pawłem II. W jego ramach pielgrzymi odmawiali różaniec i wsłuchiwali się we fragmenty przemówień papieża Polaka, skierowanych do młodych ludzi.

Spotkanie zwieńczył Apel Jasnogórski. Transmisję wydarzenia przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl