fot. Monika Tomaszek

„Jestem w Kościele” – dziś XXIV Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

„Jestem w Kościele” to słowa, które nawiązują do tematu duszpasterskiego, który przeżywamy w danym roku. Są one potwierdzeniem tego, że jestem i wierzę. „Jestem” – jak mówił św. Jan Paweł II – to coś bardzo konkretnego. To nie tylko bierna postawa, ale całość zaangażowania. (…) Kościół to mój dom, rzeczywistość, przestrzeń, w której jestem realnie obecny. Angażuję się w nią, bronię jej, jest ona dla mnie czymś istotnym – powiedział o. Grzegorz Woś CSsR, organizator XXIV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się już dzisiaj.

Na Jasną Górę będą dziś pielgrzymować młodzi słuchacze Radia Maryja.

– To spotkanie modlitewne, spotkanie z Matką Najświętszą – Królową Polski – powiedział o. Grzegorz Woś CSsR.

Dla niektórych to jedyna możliwość w ciągu roku, by udać się na Jasną Górę.

Są pielgrzymi z Węgrowa, ze Słupska, ze Szczecina, z Podlasia – z różnych stron Polski. Niektórzy mają bardzo blisko do Częstochowy, a niektórzy kilkaset kilometrów. To jest możliwość spotkania się – zauważył organizator XXIV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Modlitewnemu spotkaniu towarzyszyć będzie hasło: „Jestem w Kościele”.

Słowa te nawiązują do tematu duszpasterskiego, który przeżywamy w danym roku. Są one potwierdzeniem tego, że jestem i wierzę. „Jestem” – jak mówił św. Jan Paweł II – to coś bardzo konkretnego. To nie tylko bierna postawa, ale całość zaangażowania. (…) Kościół to mój dom, rzeczywistość, przestrzeń, w której jestem realnie obecny. Angażuję się w nią, bronię jej, jest ona dla mnie czymś istotnym – podkreślił duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 16.00. Młodzi będą mogli wziąć udział w koncercie oraz wysłuchać świadectw.

– W tym roku podczas koncertu wystąpią „Wyrwani z Niewoli” oraz zespół „Exodus 15” – zaznaczył o. Grzegorz Woś CSsR.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie Msza św. o godz. 18.30, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Jacek Kiciński z Wrocławia.

Po Mszy św. – ok. godz. 20.00 – rozpoczniemy tzw. Drogę ze św. Janem Pawłem II. To będą myśli Papieża Polaka, które przekazywał do młodych, będąc w Polsce, ale i nie tylko. Zobaczymy i usłyszymy Papieża. Będą to wycięte fragmenty przemówień po to, żeby młodzi zobaczyli Jana Pawła II. Większość z nich nie miała takiej możliwości – zwrócił uwagę organizator XXIV Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Ostatnim akcentem tegorocznego pielgrzymowania będzie Apel Jasnogórski.

W tym roku młodzi ludzie przyjadą na Jasną Górę z wieloma intencjami. W sposób szczególny będą modlić się o pokój na Ukrainie oraz o rozeznanie swojego powołania, swojej drogi. Nie chodzi tutaj tylko o powołanie do życia kapłańskiego, zakonnego, misyjnego, ale także i małżeńskiego. Będziemy się również modlić o świętość dla nas wszystkich – powiedział o. Grzegorz Woś CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl