fot. pixabay.com

Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka elektrycznych samochodów

W Jaworze na Dolnym Śląsku powstanie fabryka elektrycznych samochodów dostawczych. Zbuduje ją niemiecki koncern Mercedes. Na ten cel chce przeznaczyć ponad 1 mld euro. W fabryce zatrudnienie ma znaleźć przeszło 2,5 tys. osób.

Takie deklaracje padły dziś podczas konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz przedstawicieli niemieckiego koncernu. Wcześniej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podpisane zostało memorandum dotyczące tej inwestycji.

Szef rządu podczas konferencji powiedział, że rząd tworzy od strony podatkowej i regulacyjnej najlepsze możliwe środowisko do inwestowania. Co – jak dodał Mateusz Morawiecki – jest niezwykle ważne, bo inwestycje to setki nowych miejsc pracy.

– W Polsce bezrobocie jest dziś niskie. Jest nawet drugie – po Republice Czeskiej – najniższe w Europie. To dla nas ogromny powód do dumy. Jednocześnie patrzymy na 5-10 lat do przodu: chcemy ściągać nowych pracowników. Chcemy, żeby także do Jawora przybywali pracownicy (…). Konsumenci coraz bardziej zamiast tylko na cenę patrzą również na jakość produktu. Ta znana na całym świecie jakość samochodów marki Mercedes z jakością pracy polskich inżynierów, polskich managerów projektów, polskich pracowników – spotykają się ze sobą w Jaworze – zaznaczył premier Polski.

Fabryka w Jaworze ma być pierwszym ośrodkiem produkcyjnym niemieckiego Mercedesa, którego hale opuszczą wyłącznie elektryczne auta dostawcze. Zakład ma powstać obok istniejącego już zakładu silników i akumulatorów tej firmy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl