Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37535839

MSZ wzywa Izrael i Palestynę do wznowienia konstruktywnego dialogu

Wzywamy Izrael i Palestynę do wznowienia konstruktywnego dialogu mającego na celu rozwiązanie konfliktu; jesteśmy głęboko zaniepokojeni narastającym zjawiskiem wyburzeń i eksmisji, jak w przypadku wydarzeń w dzielnicy Sheikh Jarrah we Wschodniej Jerozolimie – oświadczyło w czwartek polskie MSZ.

Polskie MSZ wydało w czwartek oświadczenie w sprawie działań w dzielnicy Sheikh Jarrah we Wschodniej Jerozolimie.

Resort przekazał, że Polska jest „głęboko zaniepokojona narastającym zjawiskiem wyburzeń i eksmisji, jak w przypadku wydarzeń 19 stycznia 2022 r. w dzielnicy Sheikh Jarrah we Wschodniej Jerozolimie”.

Tam – jak podało MSZ – władze izraelskie zburzyły dom należący do palestyńskiej rodziny. Resort wyraził również zaniepokojenia decyzją podjętą przez Okręgowy Komitet ds. Planowania i Budownictwa Jerozolimy dotyczącą planu budowy ponad 1450 jednostek osiedli mieszkaniowych pomiędzy Har Homa i Givat Hamatos.

„Wydarzenie te budzą obawy i mogą prowadzić do kolejnej eskalacji konfliktu. Zdecydowanie sprzeciwiamy się wszelkim jednostronnym działaniom, które zaostrzają obecne napięcia i podważają perspektywę pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Rozbudowa osiedli, wyburzenia i eksmisje są niezgodne z prawem międzynarodowym” – oświadczyło MSZ.

„Wzywamy obie strony do wznowienia konstruktywnego dialogu mającego na celu rozwiązanie konfliktu w oparciu o rozwiązanie dwupaństwowe, zgodnie z parametrami uzgodnionymi na szczeblu międzynarodowym” – czytamy w komunikacie resortu spraw zagranicznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl