MSZ: hiszpańskie władze dotychczas nie potwierdziły, by w zamachach ucierpieli Polacy

Hiszpańskie władze dotychczas nie potwierdziły, by w zamachach w Hiszpanii ucierpieli polscy obywatele – poinformowało dziś MSZ.

„.@PLinBarcelona jest w stałym kontakcie z lokalną policją. Hiszpańskie władze dotychczas nie potwierdziły, by ucierpieli polscy obywatele” – podkreśliło MSZ na twitterze.

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie – podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie (ISIS). Kierowcy pojazdu nie udało się dotychczas zatrzymać.

Dziś nad ranem doszło do drugiego, po masakrze w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Od kul policji w nadmorskim kurorcie Cambrils zginęło tam 5 napastników. 7 osób (w tym policjant) zostało rannych.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl