Hiszpania: Sąd Najwyższy wycofał Europejski Nakaz Aresztowania Puigdemonta

Sąd Najwyższy Hiszpanii wycofał we wtorek Europejski Nakaz Aresztowania zdymisjonowanego szefa regionalnego rządu Katalonii Carlesa Puigdemonta oraz czworga członków jego gabinetu – podała agencja EFE, powołując się na źródła sądowe.

Nakaz ten wydał 3 listopada madrycki sąd Audiencia Nacional w związku z zarzutami o „rebelię, działalność wywrotową, sprzeniewierzenie środków publicznych i nieposłuszeństwo wobec władz” centralnych w Madrycie. Toczące się w sprawie polityków śledztwo dotyczy ich działań na rzecz niepodległości Katalonii.

Puigdemont oraz jego współpracownicy przebywają obecnie w Belgii. Tamtejszy sąd miał ogłosić decyzję w sprawie ich ewentualnej ekstradycji do Hiszpanii 14 grudnia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl