fot. https://www.novatek.pl/centrum-prasowe/materialy-dla-mediow

MSWiA złożyło wniosek ws. przejęcia instalacji gazowych należących do spółki Novatek Green Energy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawnioskowało o przejęcie instalacji gazowych należących do spółki Novatek Green Energy, która została objęta sankcjami. Pismo w tej sprawie trafiło już do Kancelarii Premiera RP. Sieć gazowa ma być przejęta na mocy ustawy o zarządzaniu kryzysowym przez Polską Spółkę Gazownictwa oraz PGNiG.

Firma Novatek Green Energy wstrzymała dostawy gazu do kilkunastu gmin w naszym kraju. Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA, zapewnił, że jednostki samorządu terytorialnego nie pozostaną same.

– Sankcje są podejmowane w sytuacji szczególnej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że one mogą powodować pewne perturbacje, bo jest to oczywiste, niemniej jednak sankcje są konieczne. Przypomnę, iż Rosja zakręciła kurek z gazem. Jesteśmy do tego przygotowani. Wszystkie problemy będziemy rozwiązywać krok po kroku. Gminy nie zostaną same. Wojewodowie są z nimi w kontakcie, a ja jestem przekonany, że problemy będą rozwiązane w niedługim czasie – powiedział Maciej Wąsik.

MSWiA opublikowało w Biuletynie Informacji Publicznej resortu tzw. listę sankcyjną.

Polska zdecydowała się na zamrożenie funduszy i zasobów gospodarczych osób oraz podmiotów pochodzących z Rosji. Na pierwszej liście znalazło się 50 pozycji. Wśród podmiotów jest m.in. firma Novatek Green Energy, spółka kontrolowana przez drugiego co do wielkości producenta gazu ziemnego w Rosji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl