fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

MSWiA rozstrzygnęło drugą edycję akcji „Bitwa o wozy”

Promesy na zakup nowych wozów strażackich odebrali dziś w Warszawie samorządowcy z 49 gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozstrzygnęło drugą edycję akcji „Bitwa o wozy”.

Wśród zwycięzców znalazła się gmina Klwów, gdzie frekwencja wyniosła blisko 95 proc. i gmina Szulborze Wielkie z frekwencją bliską 90 proc. W pozostałych gminach frekwencja wyniosła od 68 do 87 proc.

Podczas uroczystości wiceminister MSWiA Maciej Wąsik gratulował samorządom zwycięstwa w akcji i mobilizacji ich obywateli.

– Chciałbym Państwu pogratulować zwycięstwa w akcji „Bitwa o wozy”. To rzecz ważna, ponieważ to 800 tysięcy złotych dla Państwa gminy na samochód, który niewątpliwie wzmocni poczucie i poziom bezpieczeństwa  mieszkańców. Przede wszystkim chciałbym podziękować za Państwa zaangażowanie społeczne i obywatelskie. Takie zachowanie pokazuje, jak wielka jest świadomość ważności każdego głosu w czasie wyborów – mówił.

Wiceminister wyraził radość, że na święcie demokracji zyskują także ochotnicze straże pożarne. Tak dobrze zorganizowany ruch społeczny jak OSP to fenomen w skali Europy – ocenił Maciej Wąsik

Zapewnił, że kierownictwo MSWiA będzie wspierało straż pożarną, by poczucie bezpieczeństwa w małych gminach do 20 tys. mieszkańców rosło.

W tym roku, MSWiA finansowo wsparło zakup niemal 600 samochodów, które trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych niezależnie od tych pojazdów przekazanych w ramach akcji „Bitwa o Wozy”.

RIRM

drukuj