fot. Tomasz Strąg

MSWiA: minister Błaszczak polecił KGP objęcie osobistym nadzorem sprawy śmierci 20-latki w Łodzi

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak polecił Komendantowi Głównemu Policji objęcie osobistym nadzorem sprawy śmierci 20-latki w Łodzi – poinformowało w poniedziałek na Twitterze MSWiA. Jak dodano, minister jest w stałym kontakcie z KGP.

 

Chodzi o sprawę 20-letniej mieszkanki Zduńskiej Woli, której zwłoki ukryte w wersalce znalazła w sobotę policja. W niedzielę łódzki sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny, któremu prokuratura zarzuca zabójstwo 20-latki.

Łódzka prokuratura bada również, czy wcześniejsze działania poszukiwawcze 20-latki, której zaginięcie rodzina zgłosiła 17 sierpnia, prowadzone były przez policję prawidłowo.

Wcześniej cztery postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy, którzy – w trakcie poszukiwań zaginionej 20-latki – najprawdopodobniej popełnili błędy podczas sprawdzania mieszkania wynajmowanego przez jej partnera, wszczął komendant łódzkiej policji.

Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, minister Mariusz Błaszczak polecił KGP objęcie sprawy osobistym nadzorem. Jak dodano, „minister jest w stałym kontakcie z KGP”.

„Komendant Główny Policji polecił, aby Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji wyjaśniło, jak wykonywane były czynności w tej sprawie poszukiwawczej” – powiedział PAP rzecznik prasowy KGP podinspektor Mariusz Ciarka.

PAP/RIRM

drukuj