fot. akcje.caritas.pl/tornister/

MRPiPS wspiera akcję „Tornister pełen uśmiechów”

Minister rodziny Bożena Borys-Szopa wraz z wiceministrami Stanisławem Szwedem i Krzysztofem Michałkiewiczem przygotowali wyprawki szkolne dla sześciorga dzieci, wspierając w ten sposób akcję Caritasu „Tornister pełen uśmiechów”.

„Koniec wakacji to zazwyczaj trudny czas dla dzieci. Kończą się zabawy, kończą się różne przyjaźnie wakacyjne, ale to również początek szkoły i sympatyczne chwile spędzone ze starymi, dawno niewidzianymi przyjaciółmi, a także spotkania z być może oczekiwanymi i stęsknionymi nauczycielami” – powiedziała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

https://twitter.com/MRPiPS_GOV_PL/status/1166353316298788864

Do włączenia się w akcję „Tornister pełen uśmiechów” zachęcali również wiceministrowie.

„Koniec wakacji to nie tylko trudny czas dla dzieci, ale też dla rodziców. Dlatego MRPiPS włącza się w akcję Caritasu Polska >>Tornister pełen uśmiechów<<” – powiedział Stanisław Szwed.

„Chcemy, żeby dzieci idące do szkoły miały uśmiech na twarzy i żeby faktycznie to rozpoczęcie roku szkolnego było dobrym czasem dla nich. Pełnym radości i uśmiechu. Pełnych nowych przyjaźni, ale też dobrej zabawy, bo szkoła to nie tylko nauka, to także dobrze spędzony czas” – dodał Krzysztof Michałkiewicz.

Minister wraz z wiceministrami spakowali wyprawki dla sześciorga dzieci. W plecakach znalazły się m.in. piórniki, kredki, farby, nożyczki i inne niezbędne przybory szkolne.

Celem akcji Caritasu „Tornister pełen uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce.

W ciągu ostatnich 10 lat akcji Caritas Polska przekazał dzieciom z ubogich rodzin ponad 170 tys. wyprawek szkolnych.

PAP/RIRM

drukuj