MRiRW: Ponad 126,8 tys. gospodarstw poszkodowanych z powodu suszy

Z powodu suszy poszkodowanych zostało 126,8 tys. gospodarstw, a powierzchnia zniszczonych upraw wynosi ponad 2,2 mln hektarów – poinformował w środę PAP resort rolnictwa. Dotychczas oszacowane straty – to ok. 874,2 mln zł.

Według stanu na 1 sierpnia br. starty powyżej 70 proc. wystąpiły na powierzchni 220 tys. hektarów, największe w woj. zachodniopomorskim (89 tys. ha) i wielkopolskim (65,8 tys. ha).

Komisje szacujące szkody nie zakończyły jeszcze prac, więc straty prawdopodobnie się zwiększą. Z danych resortu wynika, że dotychczas największe wartościowo straty ponieśli rolnicy z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Są to kwoty ponad 320 mln zł.

Najwięcej poszkodowanych gospodarstw znajduje się w województwie wielkopolskim (ponad 36 tys.), podlaskim (14,2 tys.) oraz zachodniopomorskim (13,5 tys.).

Jeżeli weźmie się pod uwagę powierzchnię zniszczonych upraw, to pod tym względem także prymat wiedzie wielkopolskie – 621 tys. ha. w woj. warmińsko-mazurskim starty odnotowano na powierzchni 468 tys. ha, a w woj. zachodniopomorskim – 423 tys. ha.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl