fot. pixabay

Można już korzystać z siłowni, klubów fitness i parków rozrywki

W ramach 4. etapu luzowania obostrzeń, od dziś działalność mogą wznowić m.in. kluby fitness, siłownie, baseny, parki rozrywki czy sale zabaw. Do pracy mogą powrócić ponadto organizatorzy kongresów i targów. Korzystanie z oferty siłowni czy basenów będzie wiązało się jednak z przestrzeganiem określonych zasad bezpieczeństwa.

Dostosować muszą się zarówno świadczący ofertę, jak i korzystający z niej. Szczegółowe wytyczne opublikował na swojej stronie m.in. resort rozwoju.

W związku z sytuacją na Śląsku – dziennikarze pytali w piątek na konferencji rzecznika Ministerstwa Zdrowia, Wojciecha Andrusiewicza czy resort rozważa wycofanie jakichś poluzowań.

W większości kraju nie mamy ognisk i nie mamy wzrostu zakażeń, ale mamy spadki, więc nie możemy mówić, że z czegoś się będziemy wycofywać, jeżeli mamy spadki. Co do organizowania imprez, wesel, działalności siłowni, to osoby zakażone i osoby z kontaktu są izolowane. Osoby chore przebywają w izolacji domowej lub izolatorium, a jeżeli mają objawy, które wskazywałoby na leczenie szpitalne są wówczas hospitalizowane. Wszystkie osoby z kontaktu są w kwarantannie. Nie ma więc obawy, że te osoby będą zakażać. Poza Śląskiem i tym jednym ogniskiem w Działoszynie nie możemy mówić, że mamy wzrost – wskazał Wojciecha Andrusiewicza.

Niezależnie od wytycznych dla poszczególnych branż, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ważne jest zachowywanie 2-metrowej odległości od innych w przestrzeni publicznej, zasłanianie nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz dezynfekcja rąk.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl