fot. PAP/EPA

Mozambik: Liczba ofiar cyklonu Idai oraz powodzi wzrosła do 417

Liczba ofiar śmiertelnych potężnego cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku wzrosła do 417 – poinformował w sobotę minister ds. gruntów, ochrony środowiska i rozwoju okręgów wielskich tego kraju Celso Ismael Correia.

„Sytuacja w Mozambiku polepsza się, lecz w dalszym ciągu jest krytyczna” – powiedział Celso Ismael Correia.

Wcześniej tego dnia Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) podało, że liczba śmiertelnych wzrosła do co najmniej 293.

„Musimy czekać, aż ustąpią wody powodziowe, aby wiedzieć, ile osób zginęło w Mozambiku” – powiedział koordynator OCHA Sebastian Rhodes Stampa.

Według prezydenta kraju Filipe Nyusiego, żywioł mógł zabić ponad tysiąc osób.

Cyklon Idai i powodzie przetoczyły się w miniony weekend przez południowo-wschodnią Afrykę, w tym Mozambik, Zimbabwe i Malawi, dotykając według ONZ 2,6 mln ludzi. W środkowej części Mozambiku dach nad głową straciło około 400 tysięcy osób. Wiele obszarów nadal odciętych jest od świata i nie dociera tam pomoc.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl