MON: Rząd przyjął projekt zmian w strukturze dowodzenia

Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym projekt ustawy zmieniającej system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi – poinformowało w czwartek MON.

Projekt zakłada zwiększenie roli szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego; mają mu podlegać dowódcy generalny i operacyjny rodzajów sił zbrojnych oraz szef Inspektoratu Wsparcia. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej ma – jak dotychczas – podlegać bezpośrednio ministrowi obrony.

Przygotowany przez MON i BBN projekt nowelizacji ustaw o urzędzie ministra obrony narodowej oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP to pierwszy etap zmian systemu kierowania i dowodzenia. W dalszej perspektywie zapowiedziano przywrócenie odrębnych dowództw rodzajów sił zbrojnych, które zlikwidowała reforma wprowadzona w 2014 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl