fot. PAP/Leszek Szymański

MON: przekazania obowiązków w Dowództwie Garnizonu Warszawa

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie trwają uroczystości przekazania obowiązków Dowódcy Garnizonu Warszawa.

Z dowództwem w asyście Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz Szwadronu Kawalerii WP pożegna się generał dywizji Wiesław Grudziński. Zastąpi go płk. Robert Głąb. Decyzję w tej sprawie podjął 5 marca minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

To są normalne zmiany kadrowe zapewnia Bartłomiej Misiewicz, szef gabinetu politycznego Ministra Obrony Narodowej.  Podkreśla, że szef resortu stawia na młodych, ale z pełnymi kompetencjami dowódców. Niewątpliwie takim żołnierzem jest płk Robert Głąb.

– Jest to kolejna zmiana kadrowa awansowania tych oficerów, którzy szkolili się na Zachodzie, którzy współpracowali z Amerykanami. Pułkownik Głąb wiele czasu spędził pracując w sztabie, w bazie w Ramstein, a więc w bliskim kontakcie z naszymi sojusznikami w NATO. Jest człowiekiem niezwykle aktywnym i energicznym i na pewno ta funkcja, doświadczenie międzynarodowe jako dowódcy garnizonu Warszawa uda mu się wykorzystać. Jak wiemy to dowództwo zajmuje się także wysyłaniem czy wspieraniem przez kompanię honorową wielu uroczystości ważnych dla Polski i Polaków – mówi Bartłomiej Misiewicz.

Odchodzący dziś gen. dyw. Wiesław Grudziński pełnił obowiązki dowódcy garnizonu Warszawa od sierpnia 2010 r.

Dowództwo Garnizonu Warszawa to polska jednostka wojskowa przeznaczona m.in. do zabezpieczenia MON oraz centralnych komórek organizacyjnych Sił Zbrojnych poprzez środki materiałowe i techniczne.

RIRM

drukuj