MON pozywa Ryszarda Schnepfa za jego słowa o WOT

Resort obrony poinformował we wtorek, że występuje na drogę prawną wobec byłego ambasadora RP w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa. Jak podało Ministerstwo Obrony Narodowej, chodzi o „kłamstwa rozpowszechniane przez Schnepfa” na temat Wojsk Obrony Terytorialnej.

„W związku z kłamstwami rozpowszechnianymi przez Ryszarda Schnepfa jakoby Wojska Obrony Terytorialnej składały się >>głównie z aktywistów rekrutowanych z nacjonalistycznych organizacji młodzieżowych (ONR), które mają przejąć kontrolę nad codziennym życiem ludności cywilnej<< informujemy, że MON występuje na drogę prawną wobec autora tych kłamstw i mediów je rozpowszechniających” – głosi komunikat resortu.

WOT to najmłodszy, piąty rodzaj sił zbrojnych, formalnie utworzony z początkiem bieżącego roku. Według założeń MON obrona terytorialna w 2019 r. ma liczyć 53 tys. Misją formowanych Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona, a także wspieranie lokalnych społeczności m. in. poprzez reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof i wypadków.

PAP/RIRM

drukuj