fot. https://twitter.com/GIBandych

Mobilna Strefa Zdrowia zawitała do Buska-Zdroju

W Busku-Zdroju zagościła Mobilna Strefa Zdrowia. W sobotę i niedzielę mieszkańcy miasta i regionu mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich w ramach projektu „Zdrowe Życie”.

Wśród oferowanych badań są m.in. pomiar ciśnienia krwi, glukozy, natleniania krwi, badanie EKG oraz mammograf. Chętni mogą też uzyskać porady dot. zdrowego odżywiania.

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych, wskazała na konferencji, że Mobilnej Strefie Zdrowia towarzyszy także szereg innych inicjatyw.

– Tu mamy także służby, które dołączyły, bo ten projekt się na tyle rozwija, że właściwie z każdym miasteczkiem dołącza jakaś następna atrakcja. Po pierwsze, mamy Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, które we współpracy ze służbami policyjnymi, Strażą Pożarną organizuje dodatkowe stoiska. Mamy inspekcję sanitarną, mamy farmaceutów. Do miasteczka, do naszego projektu, niebawem dołączy także Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki, także bardzo wszystkich Państwa zachęcamy do tego, aby zdrowie było najważniejszym w tej chwili projektem ogólnospołecznym – mówiła Grażyna Ignaczak-Bandych.

Projekt „Zdrowe życie” jest inicjatywą pary prezydenckiej. To pierwsza ogólnopolska akcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej, którą przygotowano przy współpracy resortów zdrowia i aktywów państwowych, NFZ i PZU.

W ramach programu Mobilna Strefa Zdrowia będzie pojawiać się w polskich miastach i mniejszych miejscowościach przez najbliższy rok. Do tej pory zawitała już m.in. do Łomży, Torunia, Krasnegostawu i Częstochowy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl