Młodzież Wszechpolska przeciw przyjmowaniu ukraińskich imigrantów

Jako nacjonaliści sprzeciwiamy się przyjmowaniu ukraińskich imigrantów do Polski – podkreślił Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej. Jak dodał, MW podejmie „działania prawne  i administracyjne” dążące do kontroli tego zjawiska.

Młodzież Wszechpolska zorganizowała briefing pod gmachem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, w sprawie „masowego przyjmowania ukraińskich imigrantów” przez rząd premier Beaty Szydło. Jak podnosili działacze, MW nie zgadza się z tą polityką.

„Jako nacjonaliści sprzeciwiamy się przyjmowaniu ukraińskich imigrantów do Polski. Będziemy podejmowali odpowiednie działania prawne  i administracyjne dążące do kontroli tego zjawiska” – powiedział rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej.

„Aktualnie szacuje się, że mamy pomiędzy 1,5 a 2 miliony Ukraińców w Polsce. Bardzo duża część z nich są to osoby przebywające tutaj nielegalnie, bardzo dużo studentów ukraińskich pobiera różnorakie przywileje” – podkreślił Mateusz Pławski.

Według Młodzieży Wszechpolskiej, ukraińscy studenci są w Polsce „uprzywilejowani”.

„Studenci ukraińscy są bardzo często uprzywilejowani kosztem polskich studentów. Dostają ogromne dotacje, dostają pieniądze, stypendia na naukę tutaj u nas. Dlatego my, jako młodzi Polacy, jako narodowcy, nie zgadzamy się na to, by mniejszość ukraińska miała choćby takie programy dofinansowania, które wynoszą ponad 10 – 11 milionów złotych polskich” – mówił Szymon Wiśniewski, rzecznik MW Mazowsze.

Organizacja zarzuca rządowi brak kontroli nad napływem imigrantów ze Wschodu.

„Zgodnie z tym, o czym mówiliśmy w trakcie ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Sejmie, jesteśmy poważnie zaniepokojeni brakiem jakichkolwiek reakcji polskiego rządu na całkowicie niekontrolowany napływ do naszego kraju obywateli Ukrainy” – powiedział Płaski.

„Jako Młodzież Wszechpolska inicjujemy dzisiaj akcję, w ramach której będziemy patrzeć na ręce polskiemu rządowi, a w szczególności Ministerstwu Spraw Zagranicznych” – dodał.

MW skieruje w piątek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych „wniosek o udzielenie informacji publicznej”, w którym domaga się odpowiedzi na kilka pytań dotyczących imigrantów. Pyta w nim między innymi o to, ile wniosków o zezwolenie na pobyt w Polsce złożyli w konsulatach obywatele Ukrainy w ostatnich 3 latach, ile zezwoleń na pobyt otrzymali, ilu obywateli Ukrainy zostało pozbawionych Karty Polaka z powodu wprowadzenia w błąd konsula MSZ. Swój wniosek MW napisała w dwóch językach – po polsku i ukraińsku.

Młodzież Wszechpolska została założona w 1989 roku i skupia dziś ok. 3 tys. członków. Działa na terenie całej Polski. MW była m.in. organizatorem pikiety w obronie Polaków na Litwie. Od 4 lat współorganizuje marsze Żołnierzy Wyklętych, a także podejmuje takie działania, jak np. walentynkowa akcja „Kocham Polskę” mająca promować „nowoczesny patriotyzm”. 7 stycznia działacze ONR i Młodzieży Wszechpolskiej wzięli udział w marszu w Ełku przeciwko „islamskiej agresji”. Organizacja zaprotestowała przeciwko spektaklowi „Klątwa”, wystawianemu w warszawskim Teatrze Powszechnym, uznając, że obraża on uczucia religijne Polaków. 1 kwietnia 2017 Młodzież Wszechpolska organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl