fot. PAP/EPA

Ministrowie obrony kilkudziesięciu państw omówią temat dalszego zbrojenia Ukrainy

W amerykańskiej bazie wojskowej Ramstein w Niemczech odbędzie się dziś konferencja przedstawicieli resortów obrony kilkudziesięciu krajów NATO i spoza Sojuszu Północnoatlantyckiego na temat dalszego wzmacniania ukraińskich sił zbrojnych odpierających rosyjską inwazję.

Jak zapowiadał Pentagon, na organizowaną przez USA konferencję zaproszono przedstawicieli ok. 40 państw, w tym szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka. Przedmiotem dyskusji będzie zarówno bieżąca pomoc dla Ukrainy, jak i długoterminowe wzmacnianie ukraińskiej armii.

„Zakres tematów na agendzie będzie szeroki, od ostatnich ocen sytuacji na polu bitwy na wschodniej Ukrainie, przez wzmacnianie bazy przemysłu obronnego, by kontynuować stały napływ pomocy wojskowej, po spojrzenie w dłuższej perspektywie na potrzeby obronne Ukrainy, poza wojną, z którą się boryka w tej chwili” – zapowiadał rzecznik Pentagonu, John Kirby.

W poniedziałek minister obrony USA, Lloyd Austin, stwierdził, że celem Stanów Zjednoczonych jest zapewnienie, by Ukraina była w stanie bronić swojej niepodległości, a Rosja została osłabiona na tyle, by nie mogła powtórzyć napaści i odbudować strat poniesionych w obecnej wojnie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl