twitter.com/MZ_GOV_PL

Ministerstwo Zdrowia nadal nie porozumiało się z protestującymi pracownikami ochrony zdrowia

Bez porozumienia zakończyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym Pracowników Ochrony Zdrowia. Rozmowy mają być kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Resort zdrowia zaprezentował trzy warianty wzrostu najniższego wynagrodzenia. Chodzi o perspektywę czasową na lata 2022-2027. Wiceszef resortu zdrowia, Piotr Bromber, powiedział po spotkaniu, że omówiona została też kwestia wyceny świadczeń.

– Do dokładnej perspektywy przypisaliśmy dokładne nakłady w wysokości przeszło 90 miliardów złotych. Zaprezentowaliśmy również kwestie dot. wyceny, bo to jest temat, który często jest przywoływany, czyli kwestia tego co już zrobiliśmy, jeśli chodzi o wycenę świadczeń oraz szczegółowy plan wycen na przyszłość. Oczywiście kolejny raz omówiliśmy każdy z tych punktów. W części ustaliliśmy, że tematy będą kontynuowane w ramach grup roboczych. Ponadto został ustalony następny termin spotkania – powiedział Piotr Bromber.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Resort zdrowia chce docelowo rozmawiać w formule zespołu trójstronnego – z udziałem przedstawicieli związków oraz pracodawców. Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy ma osiem postulatów. Obejmują one m.in. podwyżki, realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, a także wprowadzenia norm zatrudnienia związanych z liczbą pacjentów.

RIRM

drukuj