fot. PAP/Piotr Nowak

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Resort sprawiedliwości przygotował projekt ustawy chroniącej dzieci przed adopcją przez pary homoseksualne. Minister Zbigniew Ziobro powiedział, że jest to konsekwencja zapisów Konstytucji RP oraz zobowiązań wyborczych.

Lider Solidarnej Polski podkreślił na konferencji prasowej, że przygotowany projekt wpisuje się w działanie na rzecz dobra dziecka. Zbigniew Ziobro przekonywał, że dobro dziecka jest nadrzędną wartością chronioną przez polską konstytucję.

Minister wskazał, że naturalnym środowiskiem dla rozwoju i wychowania dziecka jest rodzina oparta na związku małżeńskim kobiety i mężczyzny. Ustawa ma ochronić dzieci przed rozwiązaniami zaburzającymi ich prawidłowy rozwój.

– Dowodząc, że jesteśmy środowiskiem, które w sposób wiarygodny realizuje swoje wcześniejsze zapewnienia – jeżeli chodzi o ochronę dzieci przed rozwiązaniami prawnymi, które mogłyby zaburzyć jego prawidłowy rozwój – Ministerstwo Sprawiedliwości wspólnie z ministrem Michałem Wójcikiem przygotowało ustawę, która ma w tym zakresie w sposób skuteczny ochronić dzieci – mówił minister Zbigniew Ziobro.

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Wójcik, przekazał, że przygotowano rozwiązania, dzięki którym para homoseksualna nie będzie mogła adoptować dziecka. Podstawową zmianą będzie zmiana w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

– To jest zmiana w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Brzmienie przepisu jest klarowne: „Przysposobić nie może osoba pozostająca we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płcie”. Para homoseksualna nie będzie więc mogła adoptować dziecka, dlatego że dla nas najważniejsze jest dobro dziecka – zaznaczył minister Michał Wójcik.

Minister podkreślił, że Polska ma swoją tożsamość, tradycję, kulturę i porządek prawny, do których nie mają prawa mieszać się unijni politycy, domagający się uznawania tzw. małżeństw homoseksualnych i dania im praw do adopcji dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl