fot. pixabay.com

Ministerstwo Finansów próbuje naprawić błędy wynikające z rozwiązań zawartych w Polskim Ładzie

Ministerstwo Finansów łata Polski Ład. Szef resortu finansów, Tadeusz Kościński, zapewnił, że trwają intensywne prace nad rozszerzeniem reformy, tak, aby nie traciły na niej osoby, których dochody nie przekraczają 12 800 złotych.

Resort finansów intensywnie pracuje nad rozszerzeniem Polskiego Ładu – zgodnie z deklaracjami premiera Mateusza Morawieckiego.

– Preferencją dla klasy średniej objęte zostaną kolejne kategorie podatników. Zostaną nią objęci między innymi emeryci i renciści, osoby na umowach zlecenia, osoby otrzymujące opodatkowane świadczenie ZUS oraz w szerszym zakresie nauczyciele akademiccy – wskazał minister Tadeusz Kościński.

Ulga ma być też dostępna dla osób uzyskujących dochody z umów o pracę i umów zlecenie. Wszystko po to, żeby jak najwięcej podatników uzyskujących dochody do 12 800 złotych miesięcznie zyskało na reformie lub aby była dla nich neutralna. Szef Ministerstwa Finansów, Tadeusz Kościński, spodziewa się jednak kolejnych problemów z obliczaniem pensji.

– Może się zdarzyć, że ktoś pod koniec miesiąca otrzyma niższą pensję niż w grudniu. Chciałbym uspokoić i przypomnieć, że jeśli takie sytuację będą miały miejsce, to pracodawcy są zobowiązani do jak najszybszego wyrównania. Wszystkie takie osoby zapraszamy do kontaktu z nami telefonicznie czy przez formularz – powiedział szef resortu finansów.

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi szeroką akcję informacyjną nie tylko dla pracowników, ale również pracodawców i księgowych. Urzędnicy próbują wyjaśnić zawiłe przepisy wprowadzone przez Polski Ład.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl