fot. flickr.com

Ministerstwo Finansów ostrzega przed kolejnym oszustwem w internecie i próbą kradzieży danych

Resort finansów ostrzega przed próbą kradzieży danych, m.in. haseł do bankowości internetowej. Chodzi o oszustów, którzy podszywając się pod Ministerstwo Finansów obiecują przyznanie jednorazowego świadczenia bezrobotnym i pracującym obywatelom RP, ze względu na wysoki poziom migracji obywateli Ukrainy.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) poinformował, że oszuści podszywający się pod Ministerstwo Finansów pod pretekstem przyznania jednorazowego świadczenia, próbują za pomocą fałszywej strony internetowej wyłudzać hasła do bankowości internetowej i dane osobowe.

Strona, jak opisano, przypomina witrynę ministerstwa, choć ma inny adres. Na stronie oszuści próbują wyłudzić dane użytkowników, adres zamieszkania, PESEL, czy numer telefonu. Przekonują, że wydano rozporządzanie ws. „jednorazowego zwrotu jednorazowego zadośćuczynienia bezrobotnym i pracującym obywatelom RP, ze względu na wysoki poziom migracji obywateli Ukrainy do RP w związku z agresją rosyjską, wzrost bezrobocia i spekulacje cenowe w warunkach rosnącej liczby ludności Polski”.

Aby otrzymać „zwrot odszkodowania” oszuści próbują przekonać do wypełnienia odpowiedniego formularza.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbą kradzieży danych.

„MF nie wydało rozporządzenia w sprawie »jednorazowego zwrotu jednorazowego zadośćuczynienia bezrobotnym i pracującym obywatelom RP, ze względu na wysoki poziom migracji obywateli Ukrainy do RP« i nie przyznaje takiego świadczenia” – podkreślono.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl