fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogranicza działanie kolejnych placówek oświatowych

Od dziś do 10 kwietnia zawieszone zostają zajęcia m.in. w ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz przedszkolach i szkołach specjalnych funkcjonujących w podmiotach leczniczych. Poradnie psychologiczno-pedagogiczne mają pracować zdalnie.

Zmiany wprowadziła nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji, podpisana w ubiegłym tygodniu. Szef resortu Dariusz Piontkowski w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wyjaśnia powody, dla których początkowo niektóre placówki oświaty nie zostały objęte rozporządzeniem.

– Początkowo nie zamykaliśmy ich, ponieważ obawialiśmy się, że może zostać jakaś grupa młodzieży, którą nie będzie miał kto się zaopiekować. Dopiero po pewnym czasie, gdy było widać, że jednak ta młodzież będzie miała opiekę ze strony rodziny czy poszczególnych placówek, zdecydowaliśmy się na ich zamknięcie. Dotyczy to szkół specjalnych funkcjonujących w Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii. Dotyczy to specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także przedszkoli i szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej – wskazuje minister Dariusz Piontkowski.

Ograniczeniom nie podlegają szkoły w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, a także szkoły przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

W związku z epidemią już od 11 marca do 10 kwietnia zawieszone są zajęcia w publicznych i niepublicznych szkołach i przedszkolach.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl