fot. flickr.com

Ministerstwo Cyfryzacji: Dostęp do internetu pozostanie płynny i sprawny

Resort cyfryzacji uspokaja – dostęp do internetu pozostanie płynny i sprawny.

W okresie narodowej kwarantanny wiele firm pracuje zdalnie. Nie działają przedszkola, szkoły, uczelnie, a także instytucje kultury takie jak teatry i kina. Urzędy zachęcają, aby zrezygnować z osobistego załatwienia spraw i korzystać z telefonu lub internetu. Od przyszłego tygodnia ma się rozpocząć systematyczne nauczanie także właśnie za pośrednictwem sieci. Kolejne muzea zapraszają do wirtualnego zwiedzania wystaw. Dzięki internetowi można brać udział we Mszy św. Internet to – obok mediów tradycyjnych – najważniejsze źródło informacji.

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz zapewnia, że nie należy się obawiać ograniczeń w dostępie do sieci.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z operatorami. Państwo polskie zapewnia naprawdę dobry dostęp do szerokopasmowego internetu. Bardzo wielu obywateli ma bardzo szybki internet. Zachęcamy do korzystania z internetu w dobie tej narodowej kwarantanny, przede wszystkim serwisów rządowych przez polską bramę gov.pl. Zachęcam wszystkich, żeby odwiedzać stronę www.gov.pl. Tam znajdziemy rzetelne, jedynie prawdziwe informacje rządowe na temat tego, jak wygląda obecnie sytuacja z koronawirusem i w jaki sposób obywatele mogą poruszać się w tej przestrzeni państwa polskiego, jakie sprawy urzędowe mogą załatwić przez internet – wskazuje Adam Andruszkiewicz.

Na stronach internetowych oraz na profilach w mediach społecznościowych resortu zdrowia oraz głównej inspekcji sanitarnej na bieżąco przekazywane są aktualne informacje. Jedyne sprawdzone witryny internetowe informujące o sytuacji związanej z koronawirusem to te, które kończą się na gov.pl.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj